Netradiční zahájení školního roku

19. 09. 2024     sekce: Akce školy     autor: Martina Lévová     tisk: tisk článku

Letos nás čekal netradiční začátek školního roku. Žáci 3. B, 3. C a 5.C hned druhý týden odjeli na školu v přírodě do krásného prostředí uprostřed lesů, kde se doslova zastavil čas - žádný signál, žádná wiffi, takže když bylo potřeba, musel člověk vyjít na nejbližší kopecúsměv
Dopolední čas jsme trávili učením. Přesto, že hlásili deštivý týden, ještě v polovině týdne jsme se učili venku na sluníčku. Odpoledne jsme fungovali v lodích jako námořníci. Každá loď měla svou barvu a posádku složenou z dětí z různých tříd. Krásně se tak rozvinuly vztahy mezi jednotlivými ročníky. Děti společně pracovaly na hymně, luštily tajenky, hrály hry v přírodě zaměřené na znalosti přírodovědné a vlastivědné, lovily živé organismy do zkumavek a mnoho dalšího...

• -1

Lucemburkové - výstava v muzeu

V pátek 13. září se přihlášení žáci zúčastnili velké historické výstavy Lucemburkové v muzeu v zám ku ve Valašském Meziříčí. I přes špatnou předpověď počasí nám byl osud milostivý a zmokli jsme jen trochu. Výstavou nás provázel pan kastelán a asi nejzajímavější byly exponáty z doby vlády Karla IV. a kopie královských a císařských korun. Cestou zpět jsme si osvěžili získané informace malým písemným testem a ve 14.00 hodin jsme akci řádně ukončili na místním nádraží.

25. 09. 2024     sekce: Akce školy
  • -1

Burza knih

Čtete rádi?

07. 10. 2024     sekce: Akce školy
  • spolecne-foto-1

Lesní pedagogika

Ve středu 9.10. se třídy 1.A,1.B, 1.C a 2.C vydaly do valšovického polesí.

09. 10. 2024     sekce: Akce školy